Skotan S.A.

Spółka giełdowa z wieloletnią tradycją


Skotan S.A. wprowadził do sprzedaży nową  linię suplementów diety ludzkiej pn. ESTROVITA. Linia preparatów ESTROVITA zawiera unikalną, opatentowaną przez Skotan S.A. kompozycję czterech olejów roślinnych (oleju lnianego, oleju z ogórecznika, oleju z wiesiołka, oleju z czarnej porzeczki) bogatą w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy Omega które dodatkowo wzbogacone są w witaminy oraz mikroelementy. Preparaty linii są w 100% pochodzenia roślinnego pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń. Linia ESTROVITA składa się z czterech specjalistycznych produktów których produkcja odbywa się w nowo powstałym zakładzie produkcji preparatów Omega, będącym własnością spółki Skota S.A. Całość procesu produkcyjnego odbywa się na w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej, spełniającej najwyższe standardy GMP/HACCP dla zakładów produkcji spożywczej. Skotan S.A. uruchomił nową stronę produktową linii ESTROVITA wraz ze sklepem on-line www.estrovita.pl    Unikalna technologia SKOTANA zrealizowana przy współpracy z Grupą Azoty ZAK S.A. 12 marca br. SKOTAN S.A. i Grupa Azoty ZAK S.A. wspólnie dokonały symbolicznego otwarcia instalacji badawczej energetycznego wykorzystania gazów odpadowych, w tym pochodzącego z różnych procesów chemicznych odpadowego wodoru.SKOTAN S.A., na terenie Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., uruchomił instalację badawczą energetycznego wykorzystania gazów odpadowych, w tym pochodzącego z różnych procesów chemicznych odpadowego wodoru. Eksperymentalny blok energetyczny o mocy ok. 1 MW wykorzystuje wodór i inne gazy palne ze znaczną energią spalania w procesie zamiany na energię elektryczną.


    Kwas kynureninowy występujący w drożdżach Yarrowia lipolytica jest związkiem organicznym, który powstaje na szlaku enzymatycznych przemian tryptofanu. Przeważająca część dostępnego tryptofanu metabolizowana jest na drodze szlaku kynureninowego, w przebiegu które­go w pierwszym etapie powstaje kynurenina, a z niej wiele metabolitów o silnym działaniu biologicznym, m.in. kwas kynureninowy. Drożdże szczepu Yarrowia lipolytica wykazują enzymy szlaku kynureninowego i bardzo efektywnie produkują KYNA.


    Wysoce dopracowana technologia produkcji drożdży paszowych wraz z kontrolą jakości produktów pozwala na uzyskanie preparatów drożdżowych o wysokich standardach. W procesie produkcyjnym ważną rolę odgrywa proces suszenia, ponieważ składniki biologicznie czynne zawarte w drożdżach, w szczególności aminokwasy, witaminy i enzymy mogą utracić swoje cenne właściwości podczas procesów termicznych. Technologia produkcji Skotan SA posiada specjalnie opracowaną metodę suszenia produktów drożdżowych, dzięki której wartość biologiczna drożdży zostaje w największym stopniu zachowana.


    We współpracy z hodowcami i weterynarzami firma Skotan S.A. wprowadziła na rynek serię mieszanek paszowych uzupełniających dla gołębi na bazie drożdży Yarrowia Lipolytica.Unikalny skład mieszanek opiera się na właściwościach odżywczych drożdży Yarrowia Lipolytica wzbogaconych o cenne mikro i makroelementy.Seria mieszanek jest dostępna w wybranych sklepach oraz od nabycia poprzez kontakt z przedstawicielami firmy.